Styrelsen

Styrelsen 2020/2021


Kristina Tervonen  Ordförande

Pelarängsvägen 10

141 91 Huddinge

076-044 43 05

kristina.tervonen@icloud.com


Kim Foss Johansson  Vice ordförande

Ekebygatan 16

422 54 Hisings Backa

073-578 83 18

kim_f_j@hotmail.com


Emma Persson  Sekreterare

Konstapelsgatan 26A

371 35 Karlskrona

073-312 92 39

emma.persson72@yahoo.se


Susanne Nevelius  Kassör

Torsvi Hovgården 3

745 99 Enköping

073-844 15 85

kassor@lhasaapsoklubben.se


Fanny Jonsson Ordinarie ledamot

Relingsgatan 14

427 53 Västra Frölunda

070-949 18 00

fjonsson1997@hotmail.com


Matilda Thörnfeldt Ordinarie ledamot

Stjärngatan 2E

784 53 Borlänge

070-748 87 22

matilda-lak@hotmail.com

Revisorer

Ellie Anglerot 

Flatön 201

474 91 Ellös

070-630 25 90

ellie@corgi.se


Christina von Krusenstjerna

Visionsvägen 26

393 60 Kalmar

070-246 01 11

christinavk@telia.com


Revisorsuppleanter

Maj-Britt Ekholm


Tyra Stohne Moström

Nils-Jans Gata 13

941 46 Piteå

0911-692 62

tyra_most@hotmail.com


Valberedning

Maria Thörnfeldt Sammankallande

Stjärngatan 2E

784 53 Borlänge

maria.thornfeldt@hotmail.com


Bodil Sartoft

Dalgatan 32

695 50 Finnerödja

bodil.sartoft@hotmail.com


Camilla Björlin

Parkgatan 34

695 30 Laxå

camilla.b68@live.se

Andra ansvarsområden


Avelsfunktionär

Kristina Tervonen



Avelskommitté

Kristina Tervonen Sammankallande

Maria Thörnfeldt



Utställningskommitté

Fanny Jonsson Sammankallande

Kim Foss Johansson

Susanne Nevelius

Matilda Thörnfeldt



Tio-i-topp listan

Andreas Eriksson

swlhasa@gmail.com



Valphänvisare

Per-Gösta Pettersson

Forvägen 14B

934 96 Kåge

070-398 69 20

frostyinks@live.se



Facebook och LAKs hemsida

Susanne Nevelius

hemsida@lhasaapsoklubben.se



Medlemsblad & Årsbok

Kristina Tervonen Ansvarig utgivare

arsbok@lhasaapsoklubben.se


Styrelseprotokoll


Styrelsen har beslutat att endast medlemmar ska ha tillgång till protokoll. Detta gäller även ringräven o.s.v. Du är varmt välkommen som medlem. Då kommer du att få lösenordet till vår medlemsida.

Kontakt: hemsida@lhasaapsoklubben.se

Copyright Svenska Lhasa Apso Klubben 2020 @ All Rights Reserved