Uppfödare

Uppfödare i Sverige

 

 

Cedarhills Kennel

Eva Sederholm

Kölsta 7

73193 Köping

Tfn 070-6086004

E-post sederholmeva@gmail.com

Hemsida

 

Gollewoogs kennel

Mattias Löfstedt

Skördevägen 16

861 52 Söråker

Tfn 070-6068468

E-post team.lofstedt@live.se

 

Marobell's

Lisa Lundberg

Skaftgatan 6

941 34 Piteå

Tfn 070-2248786

E-post lilu0046@hotmail.se

 

Merrygait's Kennel

Maria Sandgren

Vänskapsgatan 3 g

932 36 Ursviken

Tfn 070-361 44 65

E-post sandgren.maria@hotmail.com

 

Ozzint's kennel

Marlenè & Andreas Eriksson

Västra Braxsele 20

91693 Bjurholm

Tfn Marlenè 070-3693436, Tfn Andreas 070-2471177

E-post ozzints@tele2.se

Hemsida

 

Rebellic's kennel

Anna Tommila

Stavåker 21

820 65 FORSA

E-post annatommila@hotmail.com

Hemsida

 

Temple Fontana's kennel

Anette Pettersson

Nävertorpsgatan 12

64150 Katrineholm

Tfn 0736516531

E-post templefontanakennel@hotmail.com

Hemsida

 

To Top's kennel

Linda Johansson

Svenshult Änghagen 2

511 98 Hyssna

Tfn 070-6745894

E-post lindis34@hotmail.com

 

Toy Gardens kennel

Kristina Tervonen

Pelarängsvägen 10

141 91 Huddinge

Tfn 076-044 43 05

E-post kristina.tervonen@icloud.com

Hemsida

 

Törnberget's kennel

Maria Thörnfeldt

Stjärngatan 2E

784 53 Borlänge

Tfn 070-447 52 64

E-post maria.thornfeldt@hotmail.com

 

Whisborne kennel

Annika Ulltveit-Moe

Viagården

795 97 Glanshammar

Tfn 073-4438264

E-post annika.u-m@hotmail.com

Hemsida

 

Xsanda's kennel

Annette Jörgensen Juha Kukkonen

Libergsgatan 4

463 31 Lilla Edet

Tfn 0520-65 02 66

E-post xsanda@xsanda.se

Hemsida

Xcel's kennel

Maria Magnusson & Magnus Tenggren

Gemloingevägen 6

76291 Rimbo

Mobil: 070 511 18 19

E-post mia@xcelskennel.com

Hemsida

 

 

Yangadoo's kennel

Pernilla Hallgren-Pettersson

Tåje Sörgården 174

732 73 Fellingsbro

Tfn 070-365 88 46

E-post yangadoos@hotmail.com

Hemsida

Regler för att stå med på uppfödarregistret hittar du på medlemsidorna.

Kontakt: hemsida@lhasaapsoklubben.se

Copyright Svenska Lhasa Apso Klubben 2018 @ All Rights Reserved