Uppfödare

Uppfödare i Sverige


 

Becciebus Kennel

Susanne Nevelius

Torsvi Hovgården 3

745 99 Enköping

Telefon - 073-8441585

E-post nevelius@gmail.com

Hemsida - becciebus.se


Black Boots Kennel

Linda Friberg Andersson & Anna Friberg
Rönnarpsvägen 68

26875 Tågarp

Telefon - +46 768 665 666
E-post  anna.friberg@live.se
Hemsida blackboots.biz


Cedarhills Kennel

Eva Sederholm

Kölsta 7

73193 Köping

Telefon - 070-6086004 

E-post sederholmeva@gmail.com

Hemsida - cedarhills.se


Gollewoogs kennel

Mattias Löfstedt

Skördevägen 16

861 52 Söråker

Telefon - 070-6068468

E-post team.lofstedt@live.se


Marobell's

Lisa Lundberg

Skaftgatan 6

941 34 Piteå

Telefon - 070-2248786

E-post lilu0046@hotmail.se


Merrygait's Kennel

Maria Sandgren

Orkestervägen 8

931 46 Skellefteå

Telefon - 070-361 44 65 

E-post sandgren.maria@hotmail.com

Hemsida merrygaits.n.nu


Ozzint's kennel

Marlenè & Andreas Eriksson

Västra Braxsele 20

916 93 Bjurholm

Telefon - Marlenè 070-3693436, Andreas 070-2471177

E-post ozzints@tele2.se

Hemsida ozzints.se


Rebellic's kennel

Anna Tommila

Stavåker 21

820 65 Forsa

Telefon - 070-377 16 63

E-post annatommila@hotmail.com

Hemsida rebellics.se


Temple Fontana's kennel

Anette Pettersson

Nävertorpsgatan 12

641 50 Katrineholm

Telefon -  076-7627140

E-post templefontanaskennel@hotmail.com

Hemsida templefontanas.se


To Top's kennel

Linda Johansson

Gamla Boråsvägen 50


412 76 Göteborg

Telefon - 070-6745894

E-post lindis34@hotmail.com


Toy Gardens kennel

Kristina Tervonen

Pelarängsvägen 10

141 91 Huddinge

Telefon - 076-044 43 05

E-post kristina.tervonen@icloud.com

Hemsida toygardens.se


Törnberget's kennel

Maria Thörnfeldt

Stjärngatan 2E

784 53 Borlänge

Telefon -  070-447 52 64

E-post maria.thornfeldt@hotmail.com


Whisborne kennel

Annika Ulltveit-Moe

Viagården

795 97 Glanshammar

Telefon - 073-4438264

E-post annika.u-m@hotmail.com

Hemsida whisborne.hemsida24.se


Xsanda's kennel

Annette Jörgensen Juha Kukkonen

Libergsgatan 4

463 31 Lilla Edet

Telefon - 0520-65 02 66

E-post xsanda@xsanda.se

Hemsida xsanda.se

 

Xcel's kennel

Maria Magnusson & Magnus Tenggren

Gemlingevägen 6

762 91 Rimbo

Telefon - 070-511 18 19

E-post mia@xcelskennel.com

Hemsida xcelskennel.com


Yangadoo's kennel

Pernilla Hallgren Pettersson

Tåje Sörgården 174

732 73 Fellingsbro

Telefon - 070-365 88 46

E-post yangadoos@hotmail.com

Hemsida yangadoos.se

Du som uppfödare skickar själv in dina uppgifter till hemsida@lhasaapsoklubben.se om du vill stå med i uppfödarregistret.


Regler för att stå med på listan hittar du på medlemsidorna.


Kontakt: hemsida@lhasaapsoklubben.se

Copyright Svenska Lhasa Apso Klubben 2019 @ All Rights Reserved