Styrelsen

Styrelsen 2019/2020

 

Kristina Tervonen Ordförande

Pelarängsvägen 10

141 91 Huddinge

076-044 43 05

kristina.tervonen@icloud.com

 

Kim Foss Johansson Vice ordförande

Ekebygatan 16

422 54 Hisings Backa

073-578 83 18

kim_f_j@hotmail.com

 

Emma Persson Sekreterare

Konstapelsgatan 26A

371 35 Karlskrona

073-312 92 39

emma.persson72@yahoo.se

 

Johanna Magnusson Kassör

Tågvägen 14

865 31 Alnö

070-324 88 37

kassor@lhasaapsoklubben.se

 

Linda Johansson Ordinarie ledamot

Gamla Boråsvägen 50

412 76 Göteborg

070-674 58 94

lindis34@hotmail.com

 

Lisa Lundberg Ordinarie ledamot

Skaftgatan 6

941 34 Piteå

070-224 87 86

lilu0046@hotmail.se

 

Anna Tommila Ordinarie ledamot

Stavåker 21

824 62 Forsa

070-377 16 63

annatommila@hotmail.com

Revisorer

Ellie Anglerot

Flatön 201

474 91 Ellös

070-630 25 90

ellie@corgi.se

 

Christina von Krusenstjerna

Visionsvägen 26

393 60 Kalmar

 

Revisorsuppleanter

Maj-Britt Ekholm

Tyra Stohne Moström

 

Valberedning

Mattias Löfstedt Sammankallande

Skördevägen 16

861 52 Söråker

team.lofstedt@live.se

 

Bodil Sartoft

Dalgatan 32

695 50 Finnerödja

bodil.sartoft@hotmail.com

 

Camilla Björlin

Parkgatan 34

695 30 Laxå

camilla.b68@live.se

Andra ansvarsområden

 

Avelsfunktionär

Kristina Tervonen

 

 

Avelskommitté

Kristina Tervonen Sammankallande

Lisa Lundberg

Linda Johansson

 

 

Utställningskommitté

Kim Foss Johansson Sammankallande

Anna Tommila

Lisa Lundberg

Emma Persson

 

 

Tio-i-topp listan

Andreas Eriksson

swlhasa@gmail.com

 

 

Valphänvisare

Per-Gösta Pettersson

Åbyn 337

930 47 Byske

070-398 69 20

frostyinks@live.se

 

 

Ringräven

Lisa Lundberg

Jean Häggkvist

 

 

Facebook och LAKs hemsida

Johanna Magnusson

hemsida@lhasaapsoklubben.se

 

 

Medlemsblad & Årsbok

Kristina Tervonen Ansvarig utgivare

Johanna Magnusson Redaktör

arsbok@lhasaapsoklubben.se

 

Styrelseprotokoll

 

Styrelsen har beslutat att endast medlemmar ska ha tillgång till protokoll. Detta gäller även ringräven osv. Du är varmt välkommen som medlem. Då kommer du få lösenordet till våran medlemsida.

Kontakt: hemsida@lhasaapsoklubben.se

Copyright Svenska Lhasa Apso Klubben 2018 @ All Rights Reserved